Avatar
Pierce Harding
3,257 查看| 3  更新

Dieta dla chorych na dnę moczanową
Dieta w dnie moczanowej
Dieta w dnie moczanowej

Dna moczanowa jest schorzeniem metabolicznym, więc jednym z kluczowych sposobów zapobiegania atakom jest trzymanie się specjalnie dostosowanej diety.

Przede wszystkim należy wykluczyć produkty w skład których wchodzi dużo puryn (puryny przekształcają się w kwas moczowy). Z menu należy usunąć groch, dzieczyznę i groch.

Dla większośći ludzi będzie to niezbyt miła informacja ale w będąc chorym na podagrę z diety trzeba wyrzucić alkohol, który potęguje efekty schorzenia. Z menu należy też się pozbyć ostrych przypraw. Najkorzystniej będzie spożywać 4-5 drobnych posiłków zamiast 3 większych, dzięki czemu organizmowi łatwiej usunąć dostarczone do organizmu puryny.

O ile właściwa dieta sama w sobie może nie przypaść do gustu wielu ludziom, to jej stosowanie powinno zaostrzaniu się przebiegu choroby, dzięki czemu nie będzie konieczne faszerować się lekami. Trzeba jednak pamiętać, żeby dostarczać do organizmu wszystkie wymagane witaminy i mikroelementy.

Najkorzystniej udać się do lekarza dietetyka który dobierze optymalną dietę uwzględniając nasze uwarunkowania fizyczne oraz ewentualnie inne choroby, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że w dieta nie pomija żadnych niezbędnych substancji.

Więcej o diecie dla chorych na podagrę - największa strona o diecie dla podagry.

接近 6 年 前 0 赞s  暂无评论  0 shares

想要参加这个讨论

关于

阅读全文

加入的时间
August 25, 2012